Dariusz Snarski: współpraca z Chorten Boxing Production zapewnia rozwój!

– Współpraca z Polską Grupą Sklepów Spożywczych Chorten zapewnia nam nie tylko stabilizację, ale i możliwości rozwoju – mówi Dariusz Snarski, szef grupy Chorten Boxing Production. Na 2022 rok białostocki promotor zaplanował organizację 3 gal.

Głównym Partnerem Chorten Boxing Production jest Miasto Białystok, wspierające działania grupy praktycznie od jej początków. Dariusz Snarski współpracuje zaś od 2 lat również z Województwem Podlaskim, będącym zazwyczaj Partnerem Strategicznym poszczególnych gal.

– Nasza współpraca z firmą Chorten trwa ponad 6 lat, a Partnerem Tytularnym Polska Grupa Sklepów Spożywczych jest już 3 rok. Niedawno ponownie przedłużyliśmy umowę, co jest bardzo ważne dla zawodników walczących w barwach Chorten Boxing Production. Zapewniamy im szkoleniowca i miejsce do treningu oraz – jak na polskie realia – dobre warunki finansowe oraz klarowny kontrakt promotorski – powiedział Dariusz Snarski.

– Pięściarze Chorten Boxing Production walczą często, ponieważ nie wyobrażam sobie, aby boksowali raz na pół roku. Podpisaliśmy nową umowę z Partnerem Medialnym Polsat Sport, a nasi zawodnicy rywalizują też na eventach Polsat Boxing Promotions. Walczą również, za moją zgodą, na innych galach w Polsce i za granicą. Tylko w ten sposób mogą rozwijać się sportowo – uważa były pretendent do tytułu Zawodowego Mistrza Europy wagi lekkiej.

W białostockim teamie występują polscy bokserzy, jak również zagraniczni. Już wkrótce Dariusz Snarski ogłosi pozyskanie nowego zawodnika, z sukcesami w boksie olimpijskim.

– Obecnie w prowadzonej przeze mnie grupie jest 11 Polaków oraz jeden Ukrainiec. Współpracujemy także z bokserami z Białorusi, ale oni niestety muszą czekać na porozumienie między Polską Unią Boksu a Europejską Unią Boksu. Wtedy mogliby dostać „zielone światło” ze strony Białoruskiej Federacji na walki w Polski. Jestem także menedżerem innych zawodników z Europy i kontraktuję im walki w różnych państwach. Niedługo zaprezentujemy nazwisko nowego boksera, który miał osiągnięcia na ringach amatorskich, a dobrze zaczął też karierę zawodową – przyznał Dariusz Snarski.

W tym roku białostocki promotor będzie organizował m.in. 45 event swojej grupy Chorten Boxing Production. – Chcemy aby to była impreza godna jubileuszu. Zaczęliśmy w 2008 roku i już 14. rok pracujemy w profesjonalnym pięściarstwie. Zamierzam zaprosić sławy białostockiego i krajowego pięściarstwa. W teamie są i pomagają w codziennej pracy Grzegorz Apoń i Robert „Shy” Świerzbiński, a na Śląską dobrą robotę wykonują również Daniel Pilc i Marcin Walas. Być może Robert wróci jeszcze na pożegnalną walkę, może… Zobaczymy. Cutmenem i masażystą w grupie jest Piotr Półtorak. Wszyscy pracujemy na sukcesy naszych bokserów. Na dziś liderem jest Przemysław „Smile” Gorgoń, zdobywca pasa Mistrza Rzeczypospolitej Polski wagi super średniej. W tym roku planujemy mu walkę o pas Interkontynentalny  światowej federacji, oczywiście jak wszystko pójdzie zgodnie z planem – mówił Dariusz Snarski.