Zwycięski pojedynek Gorgonia „Polską Walką 2021 roku”

– Zwycięski pojedynek Przemysława „Smile” Gorgonia (14-7-1, 5 KO) z Karolem Welterem (8-1, 2 KO) zasługuje na miano „Polskiej Walki 2021 roku” – mówi Dariusz Snarski, organizator piątkowej gali „Białystok Chorten Boxing Show V”.
Honorowy Patronat nad zawodami objął Prezydenta miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Promowany przez Dariusza Snarskiego Przemysław Gorgoń (Chorten Boxing Production) zdobył pas zawodowego Mistrza Polski kategorii super średniej (76,2 kg).

– Nie pamiętam takiej bardzo dobrej walki w tym roku na polskich ringach profesjonalnych. Uważam, że pojedynek Przemka Gorgonia z Karolem Welterem zasługuje na tytuł „Polskiej Walki 2021 roku – powiedział Dariusz Snarski, utytułowany przed laty pięściarz, a dziś trener, promotor i menedżer prowadzący od 2008 roku razem z małżonką Dorotą profesjonalny team bokserski.

Jego podopieczni występują w walkach wieczoru i boksują o krajowe tytuły zawodowe, jak ostatnio Piotr Gudel na Polsat Boxing Promotions i Przemysław Gorgoń na Białystok Chorten Boxing Show V.

– 10-rundowe starcie Gorgonia z Welterem miało swoje zwroty akcji. W pierwszej połowie nieznacznie był lepszy Karol Welter, jednak swoją aktywnością i finiszem w końcówce to Przemek Gorgoń zasłużył na wygraną. Dwa werdykty 96-94 są jak najbardziej słuszne. Generalnie chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom za emocje i dobrym poziom walk, a szczególnie oczywiście aktorom Main Eventu, czyli głównej potyczki w Białymstoku – przyznał promotor zawodnika z grupy Chorten Boxing Production.

Od wielu lat Dariusz Snarski, początkowo jako bokser, promuje Białystok i region podlaski. Jego gale transmitowane są przez telewizję Polsat.

– Chciałbym złożyć podziękowania Partnerom, bez których bardzo trudno byłoby zorganizować takie sportowe show. Kolejny rok jest z nami Miasto Białystok i Prezydent Tadeusz Truskolaski, który objął Honorowym Patronatem nad naszym 44 eventem w historii. Duże wsparcie otrzymujemy od sponsora tytularnego Polskich Sklepów Spożywczych Chorten. Jest z nami również Partner Strategiczny – Województwo Podlaskie i Marszałek Artur Kosicki. Natomiast Polsat Sport, jedna z największych telewizji sporów walk, jest naszym Partnerem medialnym. Dzięki współpracy z tak wieloma partnerami jesteśmy w stanie zagwarantować dobry poziom i atrakcyjność gal – powiedział Dariusz Snarski.

Po raz kolejny areną zmagań bokserskich była hala lodowiska BOSiR przy ul. 11 Listopada 28 w Białymstoku.

– Cieszę się, że fani pięściarstwa wrócili na trybuny. Kibicom dziękuję za przybycie i obiecuję, że dołożę starań, aby nasze gale boksu na Podlasiu były widowiskowe. Chcemy organizować gale pełne niezapomnianych wrażeń i emocji, choć czasy są trudne i to są trudne przedsięwzięcia – przyznał mistrz boksu.

Na gali Doroty i Dariusza Snarskich gościli też inni podlascy mistrzowie pięściarstwa, jak Aleksy Kuziemski, Robert Świerzbiński, Krzysztof Zimnoch, Piotr Gudel i inni. Gośćmi specjalnymi byli Albert Sosnowski oraz Mistrz Olimpijski z Tokio w rzucie młotem Wojciech Nowicki oraz były piłkarz młodzieżowej reprezentacji Polski, grający obecnie w Jagiellonii Białystok Błażej Augustyn, jeden z najlepszych krajowych obrońców.

W stolicy Podlasia zwycięstwa odnieśli też m.in. Jakub Sosiński (5-2-1, 2 KO), Krzysztof Warekso (2-0, 1 KO), Łukasz Pławecki (3-0, 1 KO) i Angelika Krysztoforska (2-0, 2 KO).