Dariusz Snarski zaprasza na Chorten Boxing Show III do Białegostoku

Niepokonany na zawodowych ringach Oleksandr Babanov, wielokrotny Mistrz Świata i Europy w kickboxingu Timur Kuzakhmedov oraz Ismail Kagermanov to tylko niektórzy z pięściarzy, którzy 7 września wystąpią na gali Dariusza Snarskiego „Białystok Chorten Boxing Show III”. Transmisja na antenach Polsatu. – Ring usytuowany zostanie w centrum Białegostoku przy Placu Kościuszki, który zamieni się w halę bokserską. Zaplanowaliśmy kilka bardzo ciekawych walk, w najbliższych tygodniach będziemy ogłaszać kolejne nazwiska bokserów i ich rywali. Zawody odbędą się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, a całość uświetni występ o północy króla disco Polo Zenka Martyniuka z zespołem „Akcent” – mówi organizator imprezy Dariusz Snarski, uczestnik pamiętnych Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie.

Po 2 ubiegłorocznych zwycięstwach, swoją trzecią walkę w stolicy Podlasia stoczy Ukrainiec z wagi ciężkiej Oleksandr Babanov (2-0, 1 KO). Mały jubileusz czeka pochodzącego z Zaporoża Timura Kuzakhmedova (6-1-2, 2 K), którego czeka 10 zawodowy występ bokserski. Po sukcesach w kickboxingu, zanotował 6 wygranych i 2 remisy w boksie profesjonalnym, a ostatnio przegrał na punkty z byłym sparingpartnerem Floyda Maywethera i Zaba Judaha – Michałem Chudeckim. W Białymstoku Timur Kuzakhmedov chce wrócić na zwycięską ścieżkę.

– Jeszcze większe doświadczenie w boksie zawodowym ma Przemek Gorgoń (9-5-1, 5 KO), który 3 tygodnie temu pokonał w Starachowicach byłego zawodnika ligi World Series of Boxing Piotra Podłuckiego. 7 września zaboksuje także leworęczny Bartek Głowacki (1-1, 1 KO), dla którego to 3 walka i jednocześnie druga po długiej przerwie. Event rozpoczniemy od walk naszych zawodników w boksie olimpijskim. Od 3 lat trenuje u mnie 21-letni Ismail Kagermanov, który ma w dorobku m.in. brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Danii. Niedawno w Warszawie, podczas nieoficjalnego meczy Polska – Szwecja, wygrał w I rundzie z Constantinem Surugiu. To była szybka i efektowna kombinacji góra dół góra. Natomiast Krzysztof Warekso już wiele lat zdobywa doświadczenie walcząc w ojczyźnie i na litewskich ringach – przyznał Dariusz Snarski.

To będzie już 39 gala grupy Chorten Boxing Production. Dariusz Snarski wraz z żoną Dorotą od lat promują pięściarstwo w Białymstoku, na całym Podlasiu i w innych regionach Polski, np. Wielkopolsce. „Białystok Chorten Boxing Show III” będzie kolejnym eventem rozgrywanym „pod gołym niebem”. 50-letni promotor, który odnosił sukcesy na olimpijskich i profesjonalnych ringach, nie ukrywa, że być może na jubileuszowej, 40 gali znów pojawi się w roli zawodnika. – We wrześniu będę w roli promotora i trenera głównego teamu, ale nie mówię, że już nigdy nie wyjdę do ringu jako zawodnik. Może okazją będzie jubileusz Chorten Boxing Production, to się wkrótce okaże. Cieszę się, że nasza grupa rozwija się, pozyskujemy nowych zawodników i rozwijamy kariery dotychczasowych pięściarzy. Zapraszam kibiców do Białegostoku, będzie okazja do spotkań, zdjęć i autografów od takich mistrzów sportu jak wielokrotny Mistrz Świata Dariusz „Tygrys” Michalczewski, Wicemistrz Olimpijski z Atlanty w zapasach Jacek Fafiński, Mistrz Olimpijski z Sapporo w skokach narciarskich Wojciech Fortuna oraz moi koledzy z kadry – Henryk Zatyka, Mirosław Nowosada, Józef Gilewski, Marcin Walas – dodał białostocki bokser, trener, promotor, menedżer i organizator gal.