Białystok Chorten Boxing Show 2019

Jesienią gala Dariusza Snarskiego w samym centrum Białegostoku 7 września Dariusz Snarski na pożegnanie lata organizuje galę bokserską „Białystok Chorten Boxing Show” w samym centrum Białegostoku. Promotor nie zdradził jeszcze, kto wystąpi w walce wieczoru, ale już wiadomo, że pojawią się polscy debiutanci na zawodowym ringu. – Chcemy promować pięściarstwo w naszym mieście, regionie i w całym kraju, stąd pomysł na galę „pod gołym niebem”. Ring zostanie ustawiony przy Placu Kościuszki w samym sercu Białegostoku.

Mam nadzieję, że na początku września będzie piękna pogoda i walki bokserskie obejrzą licznie zgromadzeni mieszkańcy i turyści. Gala będzie transmitowana przez telewizję Polsat Sport i Polsat Sport Fight – mówi szef grupy Chorten Boxing Production o imprezie pod honorowym patronatem prezydenta miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. Umowa na organizację eventu została już podpisana, a w najbliższych tygodniach Dariusz Snarski, jeden z najlepszych polskich bokserów lat 90., będzie podpisywał kontrakty i ogłaszał nazwiska uczestników „Chorten Boxing Show”. – Już wkrótce oficjalnie poinformujemy, kto wystąpi w walce wieczoru.

Mam kilka pomysłów związanych z polskimi i zagranicznymi zawodnikami, w tym byłym tymczasowym Mistrzem Świata. Fani boksu w Białymstoku i w całym kraju chcą oglądać Timura Kuzakhmedova, Patricka Mendy, Roberta Świerzbińskiego, którzy są solidnymi, ambitnymi i charakternymi pięściarzami – dodał Dariusz Snarski, który organizuje galę ze swoją żoną Dorotą. Olimpijczyk z Barcelony, który wśród profesjonalistów był pretendentem do tytułu mistrza Europy wagi lekkiej, mówi, że pojawią się „nowe twarze”. – Na pewno będzie jeden debiutant, ale w Białymstoku może wystąpi także ktoś z grupy bardzo znanych i doświadczonych polskich zawodników. Po podpisaniu kontraktów ogłosimy szczegóły – przyznał Dariusz Snarski. Gala 7 września będzie dużym wydarzeniem,

ogólnodostępną imprezą sportową. – Spodziewany się wielu kibiców. Na deser, już po walce wieczoru, wystąpi lider zespołu Akcent, mój przyjaciel król disco polo Zenek Martyniuk. Partnerem wydarzenia będzie Miasto Białystok, grupa Polskich sklepów spożywczych Chorten oraz wspomniana telewizja Polsat – powiedział organizator. Ring i miejsca VIP-owskie będą zadaszone. Przy ringu zasiądzie około 500 osób. – Wokół sceny jest dużo miejsca, gdzie będzie można na siedząco lub na stojąco oglądać za darmo pojedynki bokserskie. Na pewno cały event wymaga dużej pracy logistycznej – mówi Dariusz Snarski.