Świerzbiński vs N’Dam N’Jikam 27 maja w Paryżu

Już 27 maja Robert Shy Świerzbiński (16-5-1, 3 KO) stanie przed kolejnym wyzwaniem w swojej zawodowej karierze. Przeciwnikiem podopiecznego Dariusza Snarskiego będzie były posiadacz pasów mistrzowskich organizacji WBA i WBO, Kameruńczyk Hassan N’Dam N’Jikam (32-2, 18 KO).

N’Dam N’Jikam będzie trzecim mistrzem świata z jakim Shy miał okazję toczyć pojedynek. Wcześniej zawodnik Białostockiego Klubu Bokserskiego Boxing Production walczył z championem federacji WBA Chrisem Eubankiem Jr. oraz Kanadyjczykiem Davidem Lemieux byłym mistrzem federacji IBF.

Na pewno nie będzie łatwo pokusić się o zwycięstwo, lecz po marcowej walce Patricka Mendy z N’Jikamem okazało się, że Kameruńczyk nie jest aż taki straszny jak się wydawało. Pojedynek z takim zawodnikiem, na takim poziomie, to z pewnością sukces Roberta. Lepiej przecież mierzyć się z takimi pięściarzami z czołówki światowej, niż obijać się z przeciętnymi zawodnikami i czekać w nieskończoność na swoją szansę. Upływający czas nie służy sportowcom, a Robert już do najmłodszych nie należy – powiedział Dariusz Snarski, trener i promotor Świerzbińskiego.

Pojedynek Roberta Świerzbińskiego z Hassanem N’Dam N’Jikam odbędzie się 27 maja w hali Marcela Cerdana w Paryżu.