Robert SHY Świerzbiński vs Rafał BRAVEHEART Jackiewicz – kontrakty podpisane!

Zaplanowana na 14 września gala „Chorten Boxing Night” będzie już 37. organizowaną przez Dariusza Snarskiego. W tym roku mija 10 lat od utworzenia teamu Boxing Production.

„Z okazji jubileuszu organizuję duże wydarzenie, objęte honorowym patronatem Prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, z udziałem gwiazd naszego boksu. Chcę zaprosić Dariusza Michalczewskiego, Jana Dydaka, Pawła Skrzecza, Jerzego Rybickiego, Krzysztofa Kosedowskiego i wielu innych, a także oczywiście świetnych przed laty naszych miejscowych pięściarzy, na czele z Aleksym Kuziemskim, Grzegorzem Aponiem czy najmłodszym Mirosławem Nowosadą, który niedawno świętował 40. urodziny. Razem z Mirkiem byliśmy w Sewastopolu na turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Europy w 1997 roku. To był mój ostatni występ w reprezentacji, bowiem mimo wywalczenia awansu, na zawody do Mińska nie pojechałem” – przyznał Snarski, późniejszy zawodowy pretendent do tytułu mistrza Europy w wadze lekkiej.

W walkach wieczoru podczas wrześniowej gali boksować będą dwaj jego podopieczni: Robert Świerzbiński (20-7-2), który niedawno pokonał byłego mistrza kontynentu i pretendenta do tytułu mistrza świata IBF Rafała Jackiewicza, oraz Timur Kuzachmedov (5-0-2). Łącznie odbędzie się sześć pojedynków.

„Chciałbym aby Świerzbiński skrzyżował rękawice z Kamilem Gardzielikiem, o tytuł mistrza Rzeczypospolitej Polskiej, ale niestety kłopoty zdrowotne wyłączyły na ten moment Kamila Gardzielika i napewno bardziej emocjonującym starciem będzie walka z byłym pretendentem do pasa IBF Rafałem Jackiewiczem.” – przyznaje Dariusz Snarski.

Natomiast młody prospekt Timur Kuzachmedov (5-0-2) może spotkać się z bardzo utalentowanym Rafałem Grabowskim (3-0 o) Młodzieżowe Międzynarodowe Mistrzostwo Polski. W przed walkach wystąpi też Piotr Gudel (7-2-1), który spotka się z ciekawym zawodnikiem z Ukrainy Jurij Chumak (1-1). Ponadto wystąpią inni zawodnicy Chorten Boxing Production jak Przemysław Smile Gorgoń (7-3 2 ko) oraz (Aleksander Babanov 1-0).

Gala bokserska planowana jest na 14 września w hali lodowiska BOSIR przy ul.11 Listopada 28, początek godzina 19.30.

Przedsprzedaż biletów – juz wkrótce – w recepcji Hotel JARD Turkus oraz online na ticketik.pl

Chorten Boxing Production Team
SHY VS Jackiewicz walka
wyjscie na PGE Narodowym SHY
zwyciestwo SHY na PGE 25.05.18
Dariusz Snarski

Zobacz także