Przegrana Tigera po dobrej walce

Reprezentujący Wschodzący Białystok Boxing Team – Patrick Tiger Mendy (16-10, 1 KO) po dobrej, wyrównaniej walce uległ na punkty byłemu tymczasowemu mistrzowi świata WBO i WBA Hassanowi N’Dam N’Jikam (32-2, 19 KO).

Pojedynek od początku stał na wysokim poziomie. Mendy starał się atakować, a N’Dam N’Jikam boksował głównie lewym prostym, którym trafiał zawodnika Wschodzący Białystok Boxing Team. Były tymczasowy mistrz świata dokładał także prawy z dołu bity często po plecach, jednak Tiger zaraz oddawał. Z obu stron można było zauważyć wiele kombinacji na najwyższym, światowym poziomie.

Mimo punktacji 79:72, 79:72 i 80:71 na niekorzyść Mendego pojedynek obu zawodników był wyrównany. W ocenie promotora Dariusza Snarskiego sekundującego Tigerowi Patrick ostatnią rundę wygrał, a wyraźnie słabszy był na pewno w siódmym starciu.

Patrick Mendy zakończył walkę w bardzo dobrej formie, nie zmęczony, bez śladu na twarzy co daje dobry prognostyk na przyszłość. Wiem, że trenował, ale to nie był jeszcze Mendy na sto procent, lecz jedynie na 70 – powiedział Dariusz Snarski, promotor zawodnika.

Poniżej cały pojedynek: