Patryk Boruta pokonał w Radomiu byłego mistrza Europy

Patryk Boruta (3-0) zanotował kolejne zwycięstwo na zawodowym ringu. 18-letni prospekt z Białegostoku zwyciężył z doświadczonym olimpijczykiem z Pekinu oraz byłym mistrzem Europy amatorów – Khatsyhau Khavazhim (11-14, 7 KO) podczas Budweld Boxing Night w Radomiu.

Do momentu przerwania walki przewagę miał Boruta, który realizował plan taktyczny schodząc umiejętnie na nogach oraz trafiając czystymi pojedynczymi ciosami z prawej i lewej ręki. Khavazhi polował na silny lewy sierpowy dało się zauważyć, że tym razem nie przyjechał przegrać i do końca był niebezpieczny. W trzecim starciu arbiter pojedynku Mirosław Brózio po trzech upomnieniach zdyskwalifikował białorusina, co oznaczało zwycięstwo podpiecznego Dariusza Snarskiego.

Była to kolejna walka, która dała dużo Patrykowi który z walki na walkę robi postępy. Mieliśmy trochę nerwówki, ponieważ w czwartek wycofał się z powodu choroby Maurycy Gojko. Szybko zastąpiliśmy go zawodnikiem o podobnych parametrach też leworęczny i bezsprzecznie bardziej doświadczony- powiedział Dariusz Snarski, promotor zawodnika.